Otázka:
Technika nalití pro odkapávání / zalití kávy
EdChum
2015-02-05 02:35:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chtěl bych vědět, jak připravit slušnou kávu pomocí kapané kávy.

Souprava, kterou jsem koupil, byla z Japonska a pozoruji v espresso obchodech, že používají tenký hubičku nebo husí krk) rychlovarná konvice k řízení rychlosti výdeje vody.

Co jiného je zde důležité kromě jemnosti mleté ​​kávy?

Existuje doporučená sada kroků?

Mám nalít od středu ven nebo od okraje ke středu?

Mám nejdříve kávu „namočit“?

Existuje doporučená doba nalití provést vše?

Tři odpovědi:
EdChum
2015-02-05 02:35:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tohoto webu:

 1. Začněte s velikostí drcení kolem velikosti hrubého cukru. (Think Sugar in the Raw.)

Kolik: Většina dripperů funguje nejlépe, když je mezi polovinou až dvěma třetinami plná kávové sedliny. Méně než to a nebude dostatek kávy k omezení průtoku. Ještě více a vaše kapačka může přetékat. Budete také chtít zajistit, abyste kapali do dostatečně velké nádoby. Pokud jste typ s přesnějším měřením, dobrý poměr kávy a vody je mezi 60-70 gramy kávy na litr vody (hmotnostní poměr mezi 1:16 a 1:14.)

 • Připravte si čistou (filtrovanou, pokud ji potřebujete) vodu na vaření. Budete používat vodu, která je asi 30 sekund od varu, pokud naléváte přímo z vařící konvice, nebo okamžitě vypnete, pokud naléváte do druhé nalévací konvice. Mám ráda asi 207 ° F pro střední až světlé pečeně a asi 10 ° nižší pro tmavé pečeně.

 • Začněte hodiny a přidejte dostatek vody, abyste namočili veškerou kávu (a malé předčasné kapání je v pořádku). Než přidáte více vody, počkejte, až kávové lůžko zastaví počáteční bobtnání (asi 30 sekund).

 • Pokračujte ve vaření. Pokuste se nalít rychle, jemně a rovnoměrně po povrchu kávy, mezi jednotlivými naléváním pauzy, aby se vaše vaření připravilo na cílovou dobu vaření (viz níže). Vzdálenost, kterou vaše voda na vaření klesne, může ovlivnit teploty vaření, stejně jako zvýšit nebo snížit množství míchání, které padající voda vytváří všude, kde spadne do kávového lože. Obecně platí, že čím nižší naléváte, tím lépe, pokud z jiného důvodu než je nejjednodušší vytvořit a udržovat konzistenci.

 • Když přestanete přidávat vodu, vaše kapačka bude i nadále kapat po dobu 20 až 60 sekund.

  Váš cílový celkový čas vaření je asi 2,5 až 3 minuty pro tmavě praženou kávu a 3 až 4 minuty pro středně až světle praženou kávu. Tento zahrnuje čas odkapávání poté, co přestanete přidávat vodu.

  okamžitě jsi odpověděl na svou vlastní otázku?
  @JustinC ano, myšlenka je, že tato otázka, myslím, že bude užitečná pro ostatní, doufal jsem v další odpovědi, které, pokud budou lepší než moje úsilí o kopírování a vkládání, přijmu
  Suspended User
  2015-02-05 05:35:25 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Vřele doporučuji každému, kdo se dívá na přelití, aby se podíval na Chytrý kapkovač. Je to přeliv sládek s talířem dole, který omezuje tok, pokud jednotka nespočívá na šálku . Můžete jej použít jako obyčejné polévání, nebo ho můžete použít k šálku kávy. Umožňuje veškerou kontrolu nad lisem a šálkem papírového filtru bez sedliny.

  Odpověď na vaši otázku závisí na tom, jak vám káva chutná. Mlette jemněji a / nebo nalévejte pomaleji a získáte silnější šálek kávy. Mlít kurýrku a nalít rychleji a dostanete slabší šálek kávy. Nalévání ze středu někdy vede k vyvýšenému okraji kolem okraje, což není ideální, když se snažím naplnit kužel co nejplněji, ale ve skutečném nalití může být v pořádku. Nalévání ze strany někdy vede k tomu, že uprostřed kužele plovoucí malý ostrov suchého podkladu. Z tohoto důvodu obvykle obměňuji nalití kolem kuželu, abych minimalizoval jeden z účinků, a poté některé dobře promíchám.

  Peter Turner
  2015-06-24 23:05:45 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Nejsem si jistý, jaké jsou citační standardy pro tento web, nebo pokud „hej, toto pro mě fungovalo, proč to nezkusíte použít“, proto prosím hlasujte podle toho a odkažte mě na správné meta články.

  Ale co jsem udělal, od té doby, co jsem začal vařit kávu poté, co jsem sledoval, jak Alton Brown vychvaluje její přednosti ve hře Good Eats, je použít konvici na čaj se zavřeným víkem a jen pomalu nalít píšťalkou .

  Je to trochu skunkify čajové konvice, pokud máte trochu tvrdé vody (dokonce se mi to stane s vodou s reverzní osmózou), ale nezničilo to píšťalku konvice a odvádí dobrou práci při řízení toku a je to levné a víceúčelové řešení.  Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
  Loading...