Otázka:
Co dává „večeři“ kávě výraznou chuť?
Sam Whited
2015-02-09 02:31:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Přinejmenším v USA (a pravděpodobně i jinde) jsou večeři v pozdních nočních hodinách oblíbeným místem k získání levného šálku joe. Podle mých zkušeností má večeře káva chuť, která se jinde obecně nenachází (většina lidí ji nazývá „špatnou“, ale o tom tato otázka není).

Zajímalo by mě, co tuto chuť způsobuje, a jak všichni dostanou tak podobnou ochutnávku kávy? Předpokládám, že proces vaření s tím má něco společného (ty velké komerční odkapávače, které všichni zřejmě používají), ale byl jsem na jiných místech, kde se používaly ty s různými pečeněmi a všechny chutnaly jinak.

Takže co jiného dělá chuť večeře jako večeře? Příklady druhů míst, která to slouží, zahrnují řetězce jako Waffle House, ale také jednotlivci / místní stravníci.

Vždy jsem předpokládal, že to bylo kvůli použití (obecně levnějšího) [robusta] (http://en.wikipedia.org/wiki/Robusta_coffee) spíše než [arabica] (http://en.wikipedia.org/wiki/ Coffea_arabica). Je pravda, že jde o přílišné zjednodušení, protože existuje mnoho odrůd, ale zde je [jeden článek] (http://www.thekitchn.com/coffee-basics-the-difference-b-41949) o rozdílech. Dokážete určit, jaké atributy přisuzujete „kávě na večeři“ - např. Nižší kyselost, ale vyšší hořkost, může znamenat robustu. Značka může naznačovat rozmanitost, ale to je asi těžké se naučit.
Hm ... přál bych si, abych mohl definovat chuť trochu lépe; Řekl bych, že večeře je káva obecně hořká a velmi tmavá. Není moc chuti ... a už jsem z adjektiv upadl.
Skvělá pivovarská síla bunn-o-matic.
Tři odpovědi:
Justin C
2015-02-09 07:29:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myslím, že je to kombinace starých zatuchlých pozemků sedících na hořáku dlouhé hodiny. Místa, která zmiňujete, jsou zpravidla otevřená 24 hodin denně 7 dní v týdnu nebo něco podobného a mají lidi, kteří si objednávají kávu po celou denní dobu, takže je vše připraveno předem a po celý den zahřáté.

Nejlevnější dodavatelé kávy obvykle míchají fazole z celého místa a všechny je ukládají až k jakémukoli datu čerstvosti. Diners běží s malým rozpočtem a obecně nakupují ty nejlevnější věci, takže všichni mají stejnou „příchuť“.

Tato kombinace není jen věc večeře, řekl bych také, že je to stejné jako levné čerpací stanice káva v USA.

Více bych klepal, kdyby mi to nedovolilo vzhůru za volantem více než několikrát.

hoc_age
2015-02-09 22:56:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Komentáře k výše uvedené otázce, ale rozšířil bych ji také jako odpověď, protože ji ještě nevidím zmínit.

Další možnost „chuti kávy v restauraci“ může být způsobena použití robusta namísto arabica. Robusta má tendenci být levnější než arabica, takže to může být také důvod pro jeho použití (a citovanou „lacinost“) šálku. Pokud jste zvyklí na fantastickou kávu v kavárně (která má tendenci být arabica), je to docela odlišná (i když ne nutně nepříjemná) zkušenost. Viz také tuto otázku o arabice a robustě.

Je pravda, že tento rozdíl arabica / robusta je zjednodušením, protože existuje mnoho odrůd, ale zde je jeden článek o rozdílech. Například robusta má tendenci mít nižší kyselost, ale vyšší hořkost. Pokud jsou to atributy, které připisujete, může to být další robustní důkaz.

Pokud byste se chtěli naučit značku kávy, která se vaří, mohlo by to naznačovat rozmanitost zrn, ale asi je těžké se z toho poučit obecní, anonymní hosté.

Sean Helmi
2016-03-26 07:06:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stolní kávovary, jako je Bunn, uchovávají vodu v nádrži a udržují ji horkou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a poté velmi rychle protékají horkou vodu pod zemí. Diners se to líbí, protože nemusí čekat na zahřátí vody a káva se rychle vaří a zůstává relativně horká. Ale jak všichni víme, voda je plochá (nemluvě o vápníku nahromaděném v nádrži) a není dostatečný kontakt k extrakci veškeré chuti z kávy. Doma jsem zkusil bunnský „jídelní“ kávovar a zatímco káva přichází rychle a zůstává horká, chuť trpí.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...