Otázka:
Co dělá kávu z kavárny / kavárny lepší než káva, kterou připravuji doma?
Paddy Livingstone
2016-12-15 18:01:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V závislosti na kavárně, do které chodím, mi často připadá, že se mi káva líbí víc než káva, kterou dělám doma nebo kterou mám v jiných domovech. Samozřejmě, kavárny a obchody mají větší a efektnější vypadající stroje a často jejich vlastní směsi, ale co to je, že ty stroje dělají, že domácí kávovary se neshodují?

Doma mám stroj Delonghi Dedica který má dobré recenze na kvalitní kávu a já jsem použil nejrůznější různé kávové směsi, včetně těch ze samotných kaváren.

Jeden odpovědět:
Mayo
2016-12-15 21:47:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

K dobrému šálku kávy přispívají tři věci.

  • Káva samotná.

  • Nástroje používané k přípravě kávy káva.

  • Dovednosti osoby, která kávu připravuje.

Pokud nemluvíte o espressu nebo espressu nápoje (cappuccino) se dovednost snadno rozvíjí.

Používáte k mletí kávy mlýnek na ostří nebo čepel? Nebo používáte předemletou kávu? To, věřte tomu nebo ne, dělá obrovský rozdíl. Kavárny používají mlýnek na otřepy, aby zajistily konzistentní mletí.

Bez znalosti kaváren, na které odkazujete (a také své vlastní pivovarské návyky), je těžké dát rozumnou odpověď. Může to být jednoduše použitá káva a použité množství kávy.

Myslím, že jsi zmínil většinu věcí. Zdůraznil bych mlýnek více, je to podle mého názoru první nejlepší způsob, jak vylepšit domácí kávu (kupte si levný espresso kávovar a drahý mlýnek než naopak). Zadruhé bych navrhl, aby zkontroloval svou vodu a pokud je příliš tvrdá, jděte si koupit filtr nebo vhodnou balenou vodu. Dalším faktorem je, že v závislosti na kavárně baristé vytočí espresso alespoň jednou, pravděpodobně několikrát denně, aby vždy dosáhli nejlepších výsledků. Doma je to téměř nemožné, protože byste projeli příliš mnoho kávy.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...