Otázka:
Jak přidám kardamom do aeropressu?
Lamorak
2015-09-15 17:34:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moc se mi líbila káva s příchutí kardamonu. V současné době používám k vaření kávy doma. Existuje nějaký způsob, jak přidat kardamom do pivovarské rutiny?

Jeden odpovědět:
hoc_age
2015-09-15 20:18:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pravděpodobně se vám podaří uniknout jednoduše přidáním mletého kardamonu / kardamonu k půdě při předběžné infuzi / namáčení kávové sedliny v AeroPressu. Pravděpodobně je nejlepší použít velmi jemně mletá, čerstvě mletá semena kardamonu. Možná si budete chtít namlít kardamomová semínka spolu s vaší kávou (tj. Současně v mlýnku); dostanete podobně jemné rozemletí. Může se však stát, že v mlýnku zbyde trochu příchuti kardamonu; to může (ne) být žádoucí.

Jako další možnost můžete také zvážit posypání suchého mletého koření do šálku po vaření.

Kromě kardamonu nebo černého kardamomu lze zvážit také skořici, muškátový oříšek, hřebíček, nové koření, anýz nebo jiné „koření na pečení“. Kterékoli z nich lze použít podobným způsobem. Například někdy používám čerstvě strouhaný muškátový oříšek do půdy, když se vaří přes láhve, a to dává šálku příjemnou vůni a náznak chuti.

Můžete také zvážit použití extraktu nebo éterický olej nebo nějaká taková intenzivní příchuť. Pravděpodobně byste to chtěli přidat do svého šálku po vaření.

Vidím několik problémů, které možná budete muset vyřešit specifické pro AeroPress, s nimiž byste se mohli setkat u některého z těchto koření. Jedním z problémů, se kterým se můžete setkat, je poměrně krátká doba infuze běžně používaná v AeroPressu; možností by mohlo být pokusit se namočit koření do vody, jak jej přivedete k varu , ale riskujete, že koření spálíte nebo jinak znečistíte konvici (ale může se vyplatit zkusit vařit v běžné pánvi). Dalším problémem je, že některá koření mají poměrně silnou hydrofobní tendenci (konkrétně skořici), takže může být nutné mletou půdu promíchat důkladněji, než je obvyklé, aby se zajistilo, že se koření vyluhuje ve vodě. Také tato koření může v AeroPressu zanechat nějakou příchuť, proto zvažte důkladné mytí a brzy po vaření. A možná získáte náznak dalšího vaření koření ... takže se ujistěte, že je to něco, co vám v budoucnu nebude vadit!

EDIT: Další myšlenky založené na pozdější otázka: Existuje několik dalších návrhů z receptů, jako je toto a toto (poněkud libovolné vyhledávací dotazy nahoře). První navrhuje použití francouzského lisu / kavárny (poskytuje delší dobu máčení koření) a druhý doporučuje mletí koření kávovými zrny .

I když obvykle beru svůj „cuppa“ černý a jednoduchý, občasné posyp koření je fajn! Obecně to dělám, když si koupím „experimentální“ pytel fazolí, o který se opravdu nestarám - pomáhá jako maska. :) Rád bych slyšel, jak to dopadne - neváhejte přidat vlastní odpověď, pokud najdete něco, co funguje!
Děkuji ti za odpověď! Přemýšlel jsem o rozemletém kardamonu na mletou kávu, ale jak jste zmínil, nejsem si jistý, zda * krátká doba lúhování * postačí k dosažení plné vůně. Ale našel jsem několik dalších zdrojů, které naznačují totéž, takže se pokusím zveřejnit výsledky :)
Další věc, kterou jsem nezkoušel, může být přidání kardamonu (nebo jiného koření) do vody, když ji přivedete k varu. To dodá koření déle strmé / vyluhované ... ale také riskujete spálení koření (a znečištění konvice!) - nicméně si myslím, že to přidám k odpovědi výše!


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...