Otázka:
Jaký je účel lisování na moka trychtýři?
hoc_age
2015-07-21 19:43:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pobídnuto touto nedávnou otázkou ...

Nálevka na mém moka hrnci má „zalisování“ - malý prsten- tvarované odsazení - kolem středu, podobné tomuto od Bialetti:

moka pot funnel with arrow pointing to crimp

Jaký je účel tohoto zvlnění?

Je odsazena směrem ke středu trychtýře (tj. nevyčnívá z trychtýře). Je příliš nízká na to, aby indikovala doporučenou „čáru naplnění“ pro množství důvodů (podle mého vkusu!) Neexistuje žádné jiné připevnění, které by se do ní vešlo, ani by nezasahovalo do žádné jiné části hrnce (např. Horní ret trychtýř sedí na základně moka pot). Je to jeden kus plechu; např. to není bod, kde se připevňují dva kusy. Některé moka hrnce mají nálevky, které mají toto zalisování, a jiné jsou po straně pevné / ploché.

Jeden odpovědět:
fredley
2015-07-21 21:53:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krimpovací kleště slouží k podpoře redukce! Reduktor zasahuje do trychtýře a sedí na hřebeni. Poté na něj dáte kávu, což vám umožní používat méně kávy ve větších nádobách.

Fantastické a jsem rád, že jste dostali odpověď i na vaši otázku :) Ve své sadě jsem nedostal „redukci“, tak mě zajímá, proč má můj hrnec krimpování ... nebo kde bych si mohl koupit vhodný reduktor!
@hoc_age Nenašel jsem nikde, kde by se prodávaly, zdá se, že jsou docela vzácné!


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...