Otázka:
Obsahuje káva bez kofeinu nulový nebo malý obsah kofeinu?
Ataxia
2015-01-29 07:17:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Má nějaký průměrný druh kávy bez kofeinu v sobě nulový nebo velmi málo kofeinu?

Myslím, že to záleží na metodě použité k odstranění kofeinu.
Použitá metoda výrazně mění extrakci kofeinu. Metody Swiss Water Process a Mountain Water Process (stejný proces, různé společnosti) zaručují 99,9% odstranění kofeinu.
Dva odpovědi:
Tim Post
2015-01-29 10:20:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musíme ještě vymyslet postup, který odstraní 100% kofeinu. Při pití bez kofeinu je třeba vzít v úvahu důležitou otázku, s jakou pravděpodobností pocítíte účinky stopového množství kofeinu, které zbylo. To nás, jako většina věcí, přivádí zpět k fazolím.

Arabica má (v průměru) pouze polovinu kofeinu, který Robusta obsahuje. Řekněme, že máte pytel Robusta, kde 80% fazolí má 1 - 2% původního množství a 20% fazolí má 15% původního množství. Pokles po kapce, záběr Robusty vám mnohem s větší pravděpodobností udrží vzhůru nebo vyvolá jiné přirozené reakce na kofein, než snímek Arabiky stejné velikosti.

Ale vezměme si to do kontextu a nevybírejte tolik Robustu - jediný výstřel, který jsme zmínili, může obsahovat celkem pouze 20mg kofeinu, což znamená, že byste si nevšimli účinků o nic víc, než byste si všimli účinků z Arabiky. Jde o to, že můžete , takže pokud se chcete vyhnout kofeinu, použijte jemnější fazole a rychlejší extrakci.

Stačí jen ukázat, když mluvíte o charakteristika jakékoli kávy, fazole je dosti prvořadá - v mnoha případech může úplně změnit odpověď na jakoukoli otázku.

Nejste si jisti, zda to bude stačit rychlejší extrakcí - voda dokáže docela dobře absorbovat kofein, takže téměř veškerý kofein velmi rychle odejmete, pokud ho silně neodstraníte. Ale pak to vůbec nechutí.
John Snow
2015-01-29 09:41:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podle Wikipedia:

Bez kofeinu obsahují obvykle 1–2% původního obsahu kofeinu a někdy až 20% [bez kofeinu]. 8 až 12krát, dokud obsah kofeinu nesplňuje požadovanou normu ( 97% kofeinu odstraněno podle mezinárodního standardu nebo 99,9% bez kofeinu silný> podle hmotnosti podle normy EU ).

Kontrolovaná studie deseti vzorků připravené kávy bez kofeinu z kaváren ukázala, že v ní zůstal nějaký kofein. Čtrnáct až dvacet šálků takové kávy bez kofeinu by obsahovalo tolik kofeinu jako jeden šálek běžné kávy. Šálky kávy o objemu 16 uncí (473 ml) obsahovaly kofein v rozmezí 8,6 mg až 13,9 mg. V další studii populárních značek bezkofeinové kávy se obsah kofeinu pohyboval od 3 mg do 32 mg. Šálek pravidelné kávy o obsahu 8 uncí (237 ml) obsahuje 95–200 mg kofeinu a dávka 12 uncí (355 mililitrů) Coca-Coly obsahuje 36 mg.

Naproti tomu vaše průměrná tyčinka z tmavé čokolády vidí 12 mg kofeinu na porci.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...