Otázka:
Co / kdy / jak považujete kávu za organickou?
Allie
2016-06-22 18:53:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Náš obchod se připojil k tomuto bazaru a my prodáváme pražená fazole (Brazil Santos), která v našem obchodě dostáváme zelené a pečené. Zákazník se ptal na kávová zrna a jediné, na co jsem nebyl schopen důkladně odpovědět, bylo: „ Je to organické?

Co je to káva organická? nebo bych měl říci: Jak nebo kdy považujeme určitou kávu za organickou?

Dva odpovědi:
Roflo
2016-06-22 23:13:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Měli jste s největší pravděpodobností pravdu, když jste řekli „ne“ rovnou.

Káva je považována za organickou, pokud k její výrobě nebyly použity žádné chemické látky. Patří sem herbicidy, pesticidy a věřím, že i některá hnojiva. Wikipedia s tím souhlasí.

Ale i když jste výrobcem kávy a jste si jisti, že nepoužíváte chemické látky a v půdě nejsou žádné zbytky, je to nedostatek. Musíte svůj produkt certifikovat a budete moci říci, že vaše káva je certifikovaná organická . Certifikační proces a agentura budou záviset na tom, kde se káva pěstuje.

Samozřejmě, náklady na certifikaci. A někteří producenti si to možná nebudou moci dovolit (díky Chris_in_AK za to, že na to upozornil).

Jelikož jen pražíte fazole a nevyrábíte je, není to na vás (můžete se zeptat svého poskytovatele, zda jsou fazole, které prodávají, certifikovány jako ekologické). Můžete si ale koupit fazole, které jsou certifikovány jako ekologické.

Je to stále těžší. Někteří zemědělci možná produkují výhradně ekologické plodiny, ale pokud si nemohou dovolit proces certifikace, jejich káva není „certifikovaná organická“.
@Chris_in_AK máte pravdu. Zapomněl jsem zmínit, že náklady na certifikaci.
Jim
2016-07-06 20:34:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

I když jsou fazole certifikovány USDA Organic, jsou pro vás jako pražírny fazolí stanoveny také podmínky:

Pokud operace nemá vyhrazený pekáč nebo mlýnek na bio fazole , musí zavést opatření k odstranění všech neorganických zbytků ze zařízení. To se nejefektivněji provádí očištěním nebo propláchnutím organickými fazolemi, ve kterých prochází předem stanovené množství organických zrn pražicí pecí a / nebo mlýnkem, aby se vypláchly všechny zbytky, které nemohly být odstraněny fyzickým čištěním. Množství použité k propláchnutí systému musí být dohodnuto ACA a provozovatelem. Fazole použité pro tento postup musí být zlikvidovány nebo prodány jako neekologické, protože by nebyly způsobilé pro ekologické zastoupení. Fazole, které následují po proplachování, budou považovány za ekologicky vyhovující.

Pražírny organické kávy: Zajištění bezpečné kávy také FAKT: Pražená káva označená jako organická musí být pražena na samostatný pekáč

Nikdy jsem to nevěděl a zajímalo by mě, kolik pražičů malých obchodů to dodržuje.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...