Otázka:
Jaký je rozdíl mezi Robustou a Arabikou?
fredley
2015-01-28 15:36:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Různé balíčky kávy inzerují různá množství produktů „Robusta“ a „Arabica“? Na co tyto výrazy odkazují a jak to ovlivňuje chuť kávy?

čtyři odpovědi:
qedk
2015-01-28 19:49:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

THIS SHOULD HELP :)

  • Jedním z důvodů, proč chuť není pro Robustu tak dobrá, je to, že má více kofeinu ve srovnání s arabikou. Což může znít jako pozitivní věc, ale kofein má hořkou chuť, což z něj dělá nepříjemný nápoj. Ve skutečnosti má fazole Robusta 2,7% obsahu kofeinu, což je téměř dvojnásobek 1,5% Arabica.
  • Arabica obsahuje téměř o 60% více lipidů a téměř dvojnásobnou koncentraci cukru než Robusta. Tento faktor má pravděpodobně také velký vliv na to, proč dáváme přednost chuti Arabica.
  • Z hlediska ceny jsou zelené fazole Robusta zhruba poloviční oproti ceně zelených fazolí Arabica na komoditním trhu.
  • Robusta má na farmě snazší tendenci, má vyšší výnos a je méně citlivá na hmyz - extra kofein je chemická obrana pro kávové semeno, protože množství v Robustě je toxické pro štěnice.

Všechny tyto faktory pomáhají zvýšit nabídku a snížit vstupní náklady zemědělců na produkci. S tímto atraktivnějším cenovým bodem by spousta pražců v průběhu dne přidala Robustu do své směsi ve snaze snížit jejich náklady a zvýšit jejich zisky. Když byla káva zpočátku prodávána ve 20. letech 20. století, kvalita kávy se pomalu a pomalu zhoršovala ve snaze společností vytěžit co největší zisk.

Kde ji najdete: V dnešní době to často není Robusta v kávových směsích nebo v kavárně. Pokud pijete instantní kávu? No, to je asi všechno Robusta ... ale na vkusu vám pravděpodobně moc nezáleží. Ve vaší směsi espressa? To je smíšená taška. Doslova. Kupodivu je Robusta stále široce používána jako součást směsí espressa - konkrétně směsí italského stylu. Říká se, že pomáhá zlepšit crema . Je třeba si uvědomit, že navzdory tomu, že společnost Arabica má vyšší kvalitu a Robusta je méně kvalitní, není tomu tak vždy. Špičková speciální káva Robusta bude obvykle chutnat stejně dobře nebo lépe než low-Arabica. Špičková Robusta však není široce používaná ani dostupná. Spíše se Robusta obvykle používá jako plnivo nebo prostředek ke snížení nákladů.

  • Fazole Robusta jsou mnohem kruhovitější, zatímco arabica je oválnější.
  • Kyselina chlorogenová je významným antioxidantem a odstrašující prostředek proti hmyzu. Robusta má 7-10% CGA a Arabica má 5,5-8% CGA.

Zdroj od The Roasters Pack.

Vogel612
2015-01-28 15:38:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robusta a Arabica označují různá zrna, která se používají na kávu.

Obecně lze říci, že zrna Arabica obsahují méně kofeinu a méně kyselin než zrna Robusta.

Rostlina robusta má vyšší výnos plodiny než arabica a obsahuje více kofeinu - 2,7% ve srovnání s 1,5% arabica - Wikipedia

To znamená, že fazole Arabica obvykle dávají hladší kávu než fazole Robusta. Robusta se zdá být používána jako plnivo do nekvalitních kávových směsí, ale je zjevně preferovaným zrnkem pro italskou kávovou kulturu, protože má silnější chuť.

Pokud jde o italskou kávovou kulturu, vím, že se v Itálii neprodává žádná 100% Robusta, ale téměř každá hlavní značka má 100% espresso Arabica. Hlavním přínosem Robusty je to, že vede k lepší pěně, i když to záleží také na tom, jak jemně je káva mletá, a na stroji, který se používá k její přípravě. Pokud jde o chuť, proces pečení je dalším významným faktorem, přičemž v Itálii se dává přednost tmavším pražením.
Indzi
2016-12-13 18:36:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na globálním trhu se zrnkovou kávou tvoří kávová zrna Arabica asi 60% trhu, Robusta asi 35% a 5% tvoří další kávová zrna, jako je Liberica. Obě kávová zrna patří botanickému rodu Coffea a podrodě Eucoffea, přičemž Arabica je obchodní / obchodní název pro Coffea Arabica a Robusta je obchodní / obchodní název pro Coffea canephora. Světový obchod s kávou: arabica a robusta.

enter image description here

Kávová zrna Arabica se liší od kávových zrn Robusta na mnoha úrovních. Tady jsou ty, o kterých vím:

Podmínky pěstování: Káva Arabica je stín pěstovaný v chladnějších horách nad 1 000 metrů a až 2 500 metrů, zatímco Robusta se obvykle pěstuje při nižší nadmořské výšky v teplejším podnebí. Robusta je také odolnější vůči chorobám a škůdcům než Arabica.

Země původu: Kávová zrna Arabica se vyrábí především v Brazílii, Kolumbii a Etiopii, zatímco Robusta se vyrábí ve Vietnamu, Brazílie, Indonésie. Nepražená barva fazolí (výše): V nepražené formě bude Arabica tmavší odstín zelené, kde Robusta má tendenci mít více slámové barvy.

Obsah kofeinu : Obsah kofeinu v přípravku Arabica se pohybuje od 0,85 do 1,4%, zatímco obsah kofeinu v přípravku Robusta se pohybuje od 1,7% do 4,0%. V průměru má tedy Robusta více než dvojnásobný obsah kofeinu než Robusta.

Chemie: Arabica má asi o 60% více lipidů (mastných kyselin) než Robusta, která hraje roli při propagaci Celkový vynikající pohár společnosti Arabica.

Vizuálně: Arabica má podlouhlý tvar, zatímco Robusta je kulatá. Arabica je velká, zatímco Robusta je malá (poloviční velikost). Arabica je plošší kopule, zatímco Robusta je spíše bublinová kopule. Arabica má variantní spodní záhyb, zatímco Robusta má obecně rovný záhyb.

Cena: Arabica se obvykle obchoduje za dvojnásobnou cenu Robusty kvůli nižšímu výnosu rostlin Arabica, vysoké intenzitě práce v zemědělství a zvýšeným nákladům spojeným s plodinami pěstovanými ve vyšších a obtížnějších terénech.

Obchod: Arabica je kávové zrno, které nakupují kavárny, zatímco Robusta je kávové zrno, které se obvykle používá k přípravě instantní kávy, i když lze míchat i lepší druhy Robusty s arabikou v některých nabídkách kaváren. Pouzdro na skromná kávová zrna Robusta.

Chuť: Arabica produkuje sladce jemnou, jemnou a aromatickou chuť s hladkou bohatou plnou paletou, zatímco zrna Robusta tvrdší pohár s hořkou chutí, často popisovaný jako obilný, ovesný a dřevěný. Tam, kde Arabica může produkovat různé chuťové tóny včetně ovocných, čokoládových a ořechových, je Robusta jen Robusta.

Existuje několik způsobů, jak vizuálně rozlišit mezi kávovými zrny Arabica a Robusta

Zpravidla v pražené podobě:

  1. Arabica má oválný tvar, zatímco Robusta je kulatá
  2. Arabica má velkou velikost, zatímco Robusta je malá (poloviční velikost)
  3. Arabica je plošší kopule, zatímco Robusta je spíše bublinová kopule.
  4. Arabica má spodní variantu záhybu, zatímco Robusta má obecně přímý záhyb.

enter image description here

Sem jste napsali spoustu zajímavých informací! Můžete uvést jeden nebo dva odkazy na hlavní obsah a obrázky?
tuto odpověď jsem napsal před několika měsíci pro další fórum .... pokusím se zveřejnit reference co nejdříve.
user167263
2016-03-26 07:10:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vím, že Arabica je prvotřídní kvalita kávy, zatímco Robusta je levnější a levnější. V mé společnosti se mým spolupracovníkům líbí směs obou. Proto vždy kupujeme nejlepší typ obou a vaříme je sami v kancelářiTyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...