Otázka:
Jak se Nel Drip v porovnání s papírem přefiltruje?
hoc_age
2015-02-11 21:46:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Četl jsem o zdánlivě zapojené metodě přípravy „Nel Drip“ a Zajímalo by mě, jak se příprava Nel Pot liší od běžných metod nalití nebo kapání.

Podíval jsem se na věci jako tento krásný průvodce od Blue Bottle a rozhovor ze stejného oblečení, další průvodce přípravou, některé příspěvky na fóru jako tento od CoffeeGeek a dalších. Vidím také několik dalších otázek označených , jako je tato pojednávající o obecných metodách zaměřených na papírové filtry, a některé zase na Seznámené rady, ale žádná o Nel.

Příprava Nel Drip se liší (od ostatních přelití / odkapávání) ve svém přístroji („Nel Pot“), který se skládá z bavlněného / flanelového filtru volně visícího nebo zavěšeného na skleněné karafě . Zdá se také, že se tomu říká „dřevorubec“ (ale toto není Chemex, který má také dřevěnou korunku). „Nel“ se zdá být stylizováno jako vlastní podstatné jméno, ale také se zdá být zkratkou pro flan- nel a je japonského původu, i když nemohu najít žádné správné odkazy.

Stejně jako u jiných metod vaření piva, i zde se zdá, že se jedná o nějaký druh romantické fascinace nebo magické mystiky, a možná o něco jako „kultovní následování“. Viděl jsem široce různé komentáře, od metody přípravy, která je křehká nebo jemná, až po „snadné, levné ... neuvěřitelné“ (oba z odkazů výše).

Vypadá to, že příprava Nel Drip trvá > více vybavení, více přípravy, více důvodů, hrubší důvody a více údržby . Hovoří se o předvaření filtru, bambusových lopatkách, uložení filtru v lednici nebo mrazničce, ...?

Moje otázky:

  • Jak se liší (chutí / výsledkem) od přelití / odkapávání běžného papírového filtru?
  • Tipy pro přípravu, které se liší od běžného přelití / odkapávání?
  • Čištění , údržba, skladování filtrů?

Doufám, že mě někteří se zkušenostmi mohou přesvědčit, aby (nebo z toho!) získali více kávového vybavení ... :)

Vypadá to jako spousta hubaloo, které by stále vedlo k tomu, že Folgers ochutná jako Folgers a ochutná dobrou kávu jako dobrá káva, kterou jste právě příliš použili na přípravu jednoho šálku. Pokud chcete utratit spoustu času a peněz (pětkrát tolik kávy?!?!) Na přípravu kávy velmi podobné kvality lidem, kteří používají mnohem méně složité metody, může to být pro vás.
@ChrisinAK - jste rozčarovaný bývalý uživatel Nel? Nebo snad skeptický outsider? Z tvého prohlášení „vypadá jako“ to zní jako to druhé ... jako já, proto otázka. :) Připravili jste kávu Nel? Vyzkoušeli jste výstup Nel? Pokud ano, pokračujte ...
Pevně ​​skeptik. Dobrá káva začíná dobrými fazolemi. Zatímco metoda vaření je důležitá, nemůže kouzelně vytvořit dobrou kávu ze špatných produktů. Jazyk na webu je pro mě trochu květnatý. Zdá se mi velmi „markantní“, když se vám pokoušejí prodat metodu vaření dražší (jak předem, tak k použití) než ostatní. Japonci mají velmi komplikovaný čajový obřad, který je mnohem víc než jen dobrý šálek čaje. Mám pocit, že to někdo balí a prodává jako „lepší kávu“.
@hoc_age Jen mě zajímalo, co si myslíš o svém nel sládkovi po jeho použití na nějakou dobu?
Dva odpovědi:
JayCo
2015-02-18 02:54:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Umožňuje odpovědět na tuto otázku pomocí několika údajů! Moje společnost využívá strojové učení, vědu o datech a senzorickou vědu k vytváření nástrojů pro profilování příchutí a kontrolu kvality pro průmysl výroby nápojů. .

Pojďme využít některé z našich 9 000+ úplných senzorických recenzí k prozkoumání rozdílu mezi kávami s nalitím papírového filtru a kávou Nel.

TL; DR: Nel vyžaduje spoustu práce, aby pracovala správně a důsledně - ale vytváří výrazný a zajímavý profil chuti, který je obtížné, ne-li nemožné, dosáhnout jinými metodami vaření.


Data

Data

7 371 recenzí středoamerických umytých káv vařených v Chemexu, Beehouse, kalita wave nebo V60 s papírovým filtrem

V průměru u 7denní kávy s SD 5 dní jsou data rovnoměrně rozděleny v poměru 40: 600 až 35: 400 (up-dávka ) gramy vody: gramy kávy


2143 recenzí středoamerických umytých káv vařených v Nel;

průměr 30denní kávy s SD 10 dní, vaří se na přibližně 50 g kávy na 180 ml vody


Rozdíly ve fazolích - před přípravou

Správné Nel používá stará zrna, obvykle měsíc před pražením - často považována za zastaralou! Toto je historický předchůdce - čerstvá káva byla těžko dostupná, když jsme jediným obchodním partnerem holandský (po nějakou dobu a jediný, kdo dodává kávu) pro Japonsko.

Pour-Over Metody vytvářejí nejlepší chuťový profil u zpívejte čerstvou kávu (průměrně méně než 14 dní od pražení).


Rozdíly v přípravě

Nel: Velmi vysoký poměr kávy a vody, který se pohybuje kolem ~ 50 g kávy až ~ 200 g vody. Velmi pomalé nalití. Nalévání vody mletím by mělo trvat nejméně 6 minut.

Přelití: Více standardní dávky kávy a vody, často kolem ~ 40 g kávy až ~ 600 g vody. Standardní rychlost nalití s ​​celkovou dobou vaření přibližně 4 minuty.


Rozdíly v profilu příchuti

V této části analýzy budu pomocí Gastrograph komunikovat konzistentně a jednoduše komplexní profily příchutí. Na Gastrografu je intenzita zobrazena v rozmezí od 0, střed grafu, do 5 (nejvíce vnější bod).

Podívejme se na rozdíl v chuťových profilech středoamerických káv níže:

Metody přelévání pomocí papírových filtrů:

Gastrograph of Central American Coffees brewed with a Bleached Paper Filter

A můžeme srovnávat s:

The Objective Flavor Profile of Nel Coffee


Chcete další analýzu? Stačí zanechat komentář!

Páni, děkuji za fotky a text! Pokorně žádám o * další * informace (ale * dal jsem * vám 10 opakování ;-), abych objasnil: 1 - kolik datových bodů je agregováno v těchto grafech ... opravdu 10k Nel vaří? Zní to neuvěřitelně. 2- Nel používá různé fazole (2a- původ bez označení v názvu; 2b - starší fazole, jak je uvedeno v * Přípravě *, jak je tradičně vhodné pro Nel). 3 - množství fazolí bylo rovnoměrně v příslušných množstvích, která uvedete v * Metodách *?
@hoc_age Provedl jsem většinu požadovaných změn; Nejsem si jistý, jestli rozumím této části vašeho komentáře: `` 2- Nel používá různé fazole (2a- původ bez označení v názvu; 2b - starší fazole, jak je uvedeno v Přípravě jako tradičně vhodné pro Nel). 3 - množství fazolí bylo rovnoměrně v příslušných množstvích, která udáváte v metodách? `
Fascinující! Omlouvám se, že moje otázky nebyly jasné. Odpověděli jste na 1 datovou sadu (díky!). Odpověděli jste 2a - obecný původ fazolí byl stejný v Nel a papírovém filtru (díky!). Moje další otázky: 2b- Byly fazole použity v Nel a filtrovány na papír stejného věku, nebo byly údaje z papírového filtru použity čerstvé (<2 týdny staré fazole) a Nel vaří staré (~ 4 + týdny staré) fazole)? 3- Jen ověřuji: Nel vaří poměr 50: 200 káva: voda a vaří papírový filtr používá poměr 40: 600 káva: voda?
@hoc_age Aktualizoval jsem svou odpověď, abych zahrnoval další podrobnosti o stáří kávy a poměrech vaření. Děkujeme, že jste nás kontaktovali!
@hoc_age, pokud je tato odpověď moje odpověď úplná, můžete ji prosím označit správně?
ještě jednou děkuji za informace a za sledování; přijato! Ale další odpovědi jsou stále vítány :). Vynesené rozdíly nejsou až tak nápadné; pouze 1 z 5 známek se liší na 25% kategorií. Ve směru hodinových ručiček shora („Mokré“): Nel má +1 zemitý, +1 minerální, -1 dřevitý, +1 hořký, +1 bohatý, -1 koření, +1 ovoce. Snad vysvětlitelné o 20 dní starší kávou. Nakonec jsem koupil Nel a pravděpodobně ohlásím víc, když jsem sám prošel několika tisíci vaření ;-)
n_the_mountains
2017-11-18 02:33:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedna věc, kterou profil chuti nepokrývá, je „pocit z úst“. Podle jednoho milovníka Nel má Nel Coffee konzistenci nebo pocit v ústech, který se liší od tradičního nalití. Nel Coffee se říká, že se cítí silnější v ústech, jako jemné víno může mít silnější pocit než levné víno. Pokud ano, profil chuti nemusí tento rozdíl naznačovat. Nejlepší je vyzkoušet to a zjistit, zda si myslíte, že je lepší ochutnat (a cítit) kávu.

Zajímalo by mě, zda různé pocity v ústech a vrstvené příchutě mají většinou co do činění s metodou, a ne se samotným flanelovým filtrem. Například použití kousku bavlněného mušelínu by poskytlo stejný výsledek jako flanel. Hádal bych, že papírový filtr by ne, protože látkový filtr by umožnil průchod větších částic než papírový filtr.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...