Otázka:
Teplota vody pro Aeropress: obrácená vs tradiční
Better Coffee
2017-06-09 01:28:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajímalo by mě, proč směry aeropressu vyžadují vodu, která má teplotu mezi 73 ~ 79 ° C (165 ~ 175 ° F)?

Vždycky bych ale měla mít mezi 195 ~ 205 ° F ( 90 ~ 96 ° C).

Také jsem četl několik věcí a sledoval některá videa, která mě nutí přemýšlet, pokud používáte obrácenou metodu vaření s aeropressem že by vaše voda měla být teplejší.

Má někdo nějaké zkušenosti nebo chce prostřednictvím svých myšlenek na toto téma?

Tři odpovědi:
Jerry101
2017-06-13 04:27:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tato stránka Angels 'Cup obsahuje (viz střed stránky) výstižné shrnutí klíčových proměnných a vede k vaření kávy danou metodou:

  • Pokud chutná kysele : Problém je v extrakci , proto upravte dobu vaření delší nebo upravte teplotu vody chladnější silný>, nebo upravte velikost mletí jemnější….
  • Pokud chutná hořce : Problém je v extrakci , proto upravte doba vaření kratší , nebo upravte teplotu vody teplejší , nebo upravte velikost mletí hrubší….
  • Teplota výrazně ovlivňuje kyselé tóny. víc než hořké poznámky.

… musíte být ochotni experimentovat. Nepovažujte to za plýtvání fazolemi. Polkávání kávy bez věnování pozornosti chuti je plýtvání, experimentování je nejlepším možným využitím dobrých zrn.

Zkoušel jsem měnit velikost mletí a teplotu vody v AeroPressu a zatím moje výsledky s tím souhlasí.

Zejména jsem zjistil, že vaření středně pražených zrn s vodou o teplotě 175 ° F (pomocí kalibrovaného teploměru) produkuje kávu, která není kyselá, zatímco voda s vyšší teplotou často produkuje kyselou kávu (chutná trochu jako ocet). Společnost doporučuje 175 ° F, s výjimkou lehkých pražených fazolí, v takovém případě někteří lidé preferují vodu o 185 ° F. Viz jejich Časté dotazy o teplotě.

Nezkoušel jsem měnit dobu vaření. Invertovaná metoda vám umožní prodloužit dobu vaření, ale můžete toho dosáhnout bez nepořádku vložením pístu, mírným zatažením zpět, abyste snížili tlak pod tlak v místnosti, a poté počkejte.

Vidíte, že variační proměnné jsou vzájemně závislé. To pravděpodobně vysvětluje, proč by lidé, kteří používají obrácenou metodu vaření déle, používali teplejší vodu ke kompenzaci toho, co by jinak bylo nad těžbou. (Nevím, proč chladnější voda extrahuje více než teplejší vodu.)

Ideální doba vaření, teplota a velikost mletí se budou lišit podle způsobu vaření. AeroPress ponoří drcení do vody, takže je relativně necitlivé na velikost drcení.

Ahoj díky, to bylo opravdu užitečné. Nikdy jsem nebyl v Angels cup a nakonec jsem si od nich objednal kávu!
Pěkný zdroj a pěkná odpověď! Teď mě to zajímá. Dodatečné pražení ** snižuje ** kyselost (tj. ** lehčí ** pražení bude ** kyselejší **). Horká voda ** zvyšuje ** kyselost. Proč tedy teplejší voda pro lehčí pečeně? Možná bych to měl rozdělit na samostatnou otázku ...
@IvanKapitonov to je skvělá otázka. Pokračujte a pošlete ji jako samostatnou otázku s odkazem FYI zpět na tuto. O tom jsou zajímavé informace na adrese http://kaladicoffee.blogspot.com/2011/05/coffee-acidity.html?m=1
Rick G
2017-06-14 18:55:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zkoušel jsem „oficiální doporučení“ 170F, ale výsledky se mi nelíbily. Pro AeroPress obvykle používám vodu na 200F.

Zdá se, že pro AeroPress existuje široká škála přístupů. Například diskuse na coffeegeek vede na více než 300 stránkách: http://www.coffeegeek.com/forums/coffee/machines/195166

farankoshan
2017-06-21 13:53:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud máte teploměr, je skvělé a skvělé zůstat přesné, abyste ochutnali skutečné výsledky změn teploty.

Ale i když to neuděláte, je docela konzistentním pravidlem postupné nalévání vody po 1 minutě po vaření. Většina mých přátel (bez teploměrů) se tím řídí a já také. Výsledky jsou skvělé.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...