Otázka:
Jak se vyhnout kávové sedlině v mém šálku s Bialetti?
GGennaroG
2017-05-27 00:03:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Když dělám kávu se svým Bialetti, je v mém šálku trochu kávové sedliny. Je káva příliš tenká? Na obalu je napsáno, že pro stroj Bialetti je to v pořádku.

Je to pravděpodobně z důvodu nejednotnosti důvodů. Mohou existovat jemnější důvody. To je běžné a odpověď @ecnerwal pravděpodobně problém vyřeší. Jemnější půda však může váš pohár trochu zahořknout. Dodržujte to. Bavte se.
Tři odpovědi:
kaiser
2017-05-27 17:26:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Důvodem je, že vaše kávová sedlina je příliš jemná. Váš Perkolátor potřebuje hrubší zrna z různých důvodů:

  • Snadněji ji necháte zalévat - jinak musí být tlak příliš vysoký a vaše káva bude chutnat spálená tak, jak je pečené podruhé z přehřátého filtračního koše [1].
  • Nedovolit, aby se malé vodní plochy „vířily“ ve vodě a dosáhly vrcholu [2] a nalít do své finální kávy.

Kromě toho a pokud výše nepomůže, můžete můžete - pokud je to nutné - stále jít s tím, co @Ecnerwal navrhl jako poslední zprávu.


[1] Tomu se můžete vyhnout tím, že místo studené vody použijete velmi teplou (ne vroucí) vodu. . To znamená, že voda bude vařit dříve a půda nebude po delší dobu vystavena příliš velkému teplu.

[2] Nepřepínejte kamna nadměrným proudem. Když vařím kávu, otočím (elektrický) vařič na úroveň 7–8 / 12. Při použití nižšího tepla není káva jen pitná a odstraňuje se příliš silná a často hořká chuť, ale také se brání víření menších sedimentů, protože voda má méně energie, méně se pohybuje a umožňuje, aby se menší sedliny ponořily zpět do filtru. znovu.

Pro „[1]“ by to měla být studená voda ohřívaná v konvici? a jak by to mělo být horké?
Horká voda je horká voda a nezáleží na tom, kde byla horká - to je fyzika, ne náboženství;) Používám vodu z vodovodu, pravděpodobně 60 stupňů horkou, protože ji omezím na 70 v instalaci domu. Věřil bych, že udržení kolem 90 by mohlo být dobré, kdybyste se dostali k pozemku co nejrychleji.
Omlouvám se, vím, že se jedná o staré vlákno, ale komentuji to, protože jsem našel, že hledám nějaké informace o moka potu. Nechcete používat horkou vodu z vodovodu. Horká voda snadněji rozpouští pevné látky než studená voda, takže horká voda z kohoutku bude „tvrdší“ než studená voda z kohoutku (vyšší TDD nebo celkový obsah rozpuštěných pevných látek) a nebude extrahovat vaši kávu stejně dobře jako studená voda. Pokud máte měkkou vodu nebo vodu z filtru typu Brita, pokud máte tvrdou vodu, použijte studenou vodu z vodovodu, poté ji ohřejte v rychlovarné konvici. Nalijte horkou vodu a poté do spodní části perkolátoru.
@RMac Proč bych jej musel ohřívat v elektrické konvici, když dokážu dostatek teplé vody z kohoutku? Nakonec jsem dostal horkou vodu, abych naplnil dno perkolátoru, že? Důvod, proč vůbec používám horkou vodu: Získejte vodu co nejrychleji k čerstvě zrnitým fazolím. Také, a to může být jen můj vkus, se mi líbí, že káva chutná jemněji, když používám horkou vodu.
Horká voda sbírá pevné látky z trubek, kterými prochází, lépe než studená voda. Chcete mít málo TDS vody pro přípravu kávy. Můžete si koupit levné testery TDS online. Nefiltrovaná voda z vodovodu obecně klesá mezi 100 a 400 ppm TDS a ~ 150 ppm je ideální pro extrakci kávy. Pravděpodobně se přiblížíte 150 ppm při použití studené vody než při použití horké vody.
Ale voda každého člověka je jiná, stejně jako jeho chuť. Pokud dáváte přednost kávě s horkou vodou, držte se této přípravy. Tato rada je tu, aby pomohla ostatním lidem, kteří by se mohli divit, proč pro ně vaše rada nefunguje.
@RMac No, žiji v Rakousku. Máme k dispozici vodu nejvyšší kvality. Kdekoli. Pokud jde o TDS: Můžete uvést nějaký zdroj pro tuto hodnotu 150 ppm? Nikdy předtím jsem nic takového nečetl ani neslyšel. A úplně bych použil minerální vodu na kávu.
Ecnerwal
2017-05-27 00:35:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud se chcete vyhnout usazeninám v šálku, můžete je kdykoli nalít přes papírový filtr (po vaření jakýmkoli způsobem).

farankoshan
2017-06-21 13:55:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nebojte se, podnikli jste první krok k vyřešení problému. :)

Pokud ve svém šálku najdete půdu a mlíte si své vlastní fazole, jednoduše si své fazole mlíte o několik kliknutí hrubší při příštím vaření.

Pokud jste si však již zakoupili pytel mletých fazolí, zkuste je příště nechat rozdrtit o několik kliknutí hruběji. :) Čistý šálek získáte opravdu brzy!Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...