Otázka:
Měla by při přípravě ristretto shot zůstat doba vaření stejná jako u normálu?
Steven Vaccaro
2016-01-30 19:11:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Slyšel jsem, že ristretto snímek je v oblasti výnosu zrnka kávy 1: 1,1–1,5 zde. Je doba vaření stejná? Pro výstřely espressa jsem jako pravidlo použil zhruba 25 s. Pokud ano, tok kávy ze zařízení je velmi pomalý, ale pokud ne, snímek lze dokončit velmi rychle. Vyzkoušel jsem obě přípravy a raději udržuji konstantní čas výstřelu. Je to převládající moudrost?

Nejsem si jistý, zda rozumím poměru „káva a fazole“? V odkazu se zmiňuje „káva k výtěžku“, která je jiná, pokud se nemýlí.
Díky, upravil jsem to, aby byl odkaz a můj příspěvek konzistentní!
Jak si myslíte o přeformulování názvu otázky? Zdá se, že skutečnou otázkou je „Je doba vaření stejná?“. Odpověděl jsem, když jsem si toho všiml, a prozatím zrušil můj pokus.
Velmi pravdivé. Moje otázka a název se neshodovaly. Také jsem aktualizoval.
Jeden odpovědět:
Induction
2016-02-06 12:06:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Čas by mohl absolutně zůstat stejný pro vaše ristretto i normální záběry. Ale - aby se to stalo, bude se určitě muset změnit váš grind a samozřejmě váš výnos (protože nyní střílíte menší / ristretto výstřel).

Příklad: Pokud vytáhnete výstřel, je to:

20 gv | 25. léta | 20 g ven

A pak se rozhodnete vytáhnout větší / normální snímek, ale chcete zachovat časovou konstantu. Pak jste v zásadě nuceni uvolnit svůj grind na hrubou velikost grindu. Pak byste mohli vytáhnout svou normál na: 25. léta | 30 g out

Doufám, že to odpoví na vaši otázku!

Oceňuji analýzu, jak udržet konstantní dobu vaření, ale moje otázka se opravdu chtěla zabývat, pokud byste měli při obvyklé přípravě. Jako definitivní odpověď bylo trochu neuspokojivé říkat, že můžu.
Aha, rozumím. Ano, čas by měl být určitě zhruba stejně dlouhý.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...