Otázka:
Koncentrát za studena je příliš lehký
Gavin S
2017-04-30 20:17:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám džbán Takeya s vložkou z jemné síťoviny, kterou jsem používal ke studenému vaření. Naplním síťku kávou a potom tolik vody, kolik se vejde do džbánu. Obvykle se vaří po dobu 24 hodin a občas se s ním třese. Líbí se mi, co nabízí Starbucks (jo, já vím), ale zjišťuji, že můj vychází mnohem světlejší barvy a více zředěný ochutnávkou. Šel jsem tak daleko, že jsem to po vaření neředil a stále to vypadá lehce. Nějaké návrhy?

Možný duplikát [Jak vyrobit koncentrát za studena?] (Https://coffee.stackexchange.com/questions/3344/how-to-make-cold-brew-concentrate)
Přečtěte si další otázky [tag: cold-brew] a otázky, které jsou v seznamu „Propojeno“ nebo „Související“. Pokud problémy přetrvávají, sdělte nám prosím další informace o svém procesu. Například: kolik vody, jakou hmotnost kávy, jakou hrubost mletí, máte namáčení při pokojové teplotě nebo v chladničce?
Tři odpovědi:
Edward Wong
2017-05-16 08:25:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dodrželi jste postupy receptu (se vší úctou)?

  • zvyšte množství kávy a vody. Studené vaření spotřebuje přibližně dvojnásobné množství horkého vaření.
  • Mlít fazole na studené vaření? Slyšel jsem, že můžete jít tak jemně jako výrobce kapek nebo tak hrubě jako francouzský tisk. Pokud máte pocit, že je poměr správný a máte pocit, že výsledky jsou stále slabé, budete chtít jemnější mletí - ale nedoporučuje se jít jemněji než kapat.
  • použijte fazole arabica . Opět se vší úctou, studené nápoje dobře fungují, aby zmírnily hořkost při zachování ostatních vůní. To znamená použití arabiky nad robustou.

Hodně štěstí a dejte nám vědět, jak to dopadne? A vlastně mám rád studené nápoje Starbucks.

Better Coffee
2017-06-16 20:24:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám stejného studeného sládka a podobné výsledky jsem už dříve získal. Zde je několik věcí, které jsem si vybral a které považuji za užitečné:

Poměr je rozhodně osobní preference, neexistuje správné nebo špatné. Viděl jsem lidi říkat, že mají rádi poměry 1: 8 až na 1: 4. (např. poměr 1: 8 je 5 uncí fazolí na 40 uncí vody.) Pokud si myslíte, že váš je slabý, zkuste poměr 1: 4.

Nejste si jisti, jaká byla vaše velikost grindu, ale pokud je slabá, navrhuji jít jemněji. Nechcete však jít do pořádku a mít na dně džbánu hromadu kávového kalu, protože vaše pozemky byly příliš jemné a vyšly z vašeho filtru.

Pokud používáte středně jemné mletí, měli byste. Pokud potřebujete pomoc s velikostí drcení , může vám to pomoci.

Můžete také zkusit vařit při pokojové teplotě, zde lidé hovoří o dobrých výsledcích s 12–18 hodinovou dobou vaření tak, že je nechají na pultu místo toho, vaše lednička.

Další věc, která by mohla ovlivnit vaši chuť, jsou fazole, které používáte. Zmínil jste, že máte rádi Starbucks a myslím, že mají opravdu odvážnou praženou chuť. Možná vám fazole, kterou používáte, nedokáží dát chuť, kterou hledáte.

Ecnerwal
2017-06-15 19:28:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Navrhoval bych použít metodu, kdy káva není držena ve vložce a filtrování je po vaření. Když vařím za studena, vařím za studena ve francouzském tisku (a přestal jsem se trápit s „koncentrátem“ - používám normální množství kávy, stejné jako u horkého, a výsledek neředím.)Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...