Otázka:
Utěsněný nebo neuzavřený ponorný studený vařič
Omar Miranda
2016-09-10 04:25:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaký je rozdíl (klady / zápory) při vaření při úplném ponoření do studeného vaření (odpočívá v noci v chladničce) hermeticky uzavřené (uzavřená nádoba na zedník) oproti neuzavřené (otevřená nádoba na zedník, Toddy, francouzský tisk atd.) )?

Jeden odpovědět:
FlashCactus
2016-09-14 13:54:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To je jen odhad, ale předpokládám, že použití neuzavřeného kontejneru by urychlilo oxidaci a zhoršení kvality kávy v důsledku nepřetržitého vystavení atmosférickému kyslíku, stejně jako skladování suchých zrn v otevřené nádobě.

Z mé vlastní zkušenosti by však 12 až 24 hodin takové expozice nepřineslo znatelně odlišnou chuť. Ještě důležitější je, abyste hotový výrobek skladovali v uzavřené nádobě, nejlépe s co nejmenším množstvím vzduchu (používám láhev s vodou).

Na druhou stranu, i podle mých zkušeností, je vaření za studena s francouzským lisem pohodlnější, protože lze jednoduše zatlačit na píst a nalít hotový produkt na rozdíl od zdlouhavého šmátrání s filtry. / p>

Dík! Ano, ale mám 2 šálky francouzského tisku, takže dávám přednost tomu, aby můj chemex provedl proces filtrování jajaj Moje intuice mi řekla, že zapečetěný by snížil proces oxidace, ale nevím, co by bylo lepší, jen vzduch (ne uzavřený) nebo plný CO2 (uzavřený)
@OmarMiranda Mám také malý francouzský tisk (0,3 l), ale zjišťuji, že výroba mraženého nápoje v menších dávkách není horší než větší dávky. Je to prokazatelně lepší, pokud jde o chuť (méně času na skladování) a pohodlí (mít kávu v hodnotě 2–3 dny v malinké malé lahvičce), a také to promění přípravu na něco jako rituál. chuťově se zdá být nepatrná (alespoň pro mě), použijte cokoli, co je pohodlnější
Díky @FlashCactus. Vzhledem k velikosti mé zednické nádoby mám tendenci ji plnit (abych se vyhnul přítomnosti kyslíku), a proto jsem se to zeptal na prvním místě. Zkusím vyrobit malou dávku zapečetěnou :)


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...