Otázka:
Je káva opravdu užitečná pro kocoviny s alkoholem
Nicolás
2015-05-01 23:13:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Když lidé zažijí kocovinu kvůli příliš velkému příjmu alkoholu před několika hodinami, někdy jim bude nabídnut dobrý šálek kávy (alespoň v mé zemi), nikoli jako jediná nebo hlavní „léčba“, ale jako pomoc prvek v takovém stavu.

Existují pro to nějaké vědecké důkazy?

Tři odpovědi:
Suspended User
2015-05-01 23:49:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ne. Káva je často nabízena lidem, kteří se možná chystají omdlít, aby zůstali dostatečně dlouho vzhůru, aby je mohli vyhodit z provozovny.

Alkohol způsobuje dehydrataci, nerovnováhu elektrolytů a zdaňuje játra. Do této míry je standardní lékařskou léčbou tekutina, elektrolyty a vitamíny. Kofein se nikdy nepoužívá v lékařství k léčbě předávkování alkoholem nebo abstinenčních příznaků.

Kate Gregory
2015-05-02 16:46:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kocovina je tělo reagující na otravu. Káva, stejně jako jakákoli jiná tekutina, kterou můžete pít, pomůže s dehydratací. Pokud vás opilost způsobila, že jste spali a obvykle pijete kávu každé ráno, vaše bolesti hlavy se mohou zhoršit nebo částečně způsobit vysazením kofeinu, takže šálek kávy to zlepší. A pokud se cítíte nevolně a dáte si do kávy smetanu a cukr, je to způsob, jak trochu zvýšit energii, aniž byste jedli pevnou stravu.

Ale pomerančový džus, čaj, pop nebo mnoho dalších nápojů udělají totéž, s možnou výjimkou kofeinu podle toho, jaký nápoj si vyberete.

schvaba
2015-05-02 20:42:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Můžete zkontrolovat Alkohol kocovinu.

Obsahuje část o léčbě kocoviny, která je velmi užitečná v případě, že jste nevěděli o některých těchto „tricích“. Také vám řekne, jaké druhy alkoholu odpovídají určitým úrovním kocoviny (např. Víno vs. vodka).

Aby odpověděli na vaši otázku, uvádějí, že neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že káva v takové situaci pomáhá. Jak již bylo zmíněno, káva není to, co chcete pít, pokud jste dehydratovaní, takže pochybuji, že to pomůže. Také pokud se podíváte do literatury o kocovině, např. Léčba a prevence kocoviny s alkoholem (měli byste ji mít možnost získat zdarma, pokud vyhledáváte na Googlu), káva je zřídka dokonce zkoumána jako možná metoda léčby.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...