Otázka:
Jaká káva a pečeně jsou nejlepší pro tiramisu?
Eric Platon
2015-12-15 15:30:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tiramisu je slavná italská poušť vyrobená mimo jiné z mascarpone a kávy.

Jako italská poušť věřím, že italská pečeně z nějaké směsi je nejlepší, aby odpovídala bohaté chuti mascarpone a alkoholu. .

Existuje „standardní“ kombinace pečeně nebo směsi?

Dva odpovědi:
Stephie
2015-12-15 16:06:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z pohledu kuchařů si myslím, že by to mělo být „espresso“ nebo „caffè“, nikoli „káva“ v jakémkoli dobrém receptu na tiramisu, což by již naznačovalo druh fazolí a pečeně.

Italský výraz caffè označuje silnou černou tekutinu, kterou získáte ze stroje esspesso nebo moka.

Káva v tiramisu musí být koncentrována, aby dodala dostatek chuti, aniž by namáčela ladyfingers nebo jiné použité sušenky. (Stejný princip platí, když používáte likér.)

Při výběru fazolí / pečeně platí stejné pravidlo jako pro víno: Použijte to, co pijete. A vážně, pokud nevytváříte šílené množství tiramisu, budete používat jen velmi málo z jednoho balení kávy.
Pro své espresso používám vše, co si vyberu (pokud se cítím bohatý, budu na něco z toho můj místní pražírna, ve špetce obvyklých podezřelých, jako je Illy nebo Lavazza, někdy i pečené espresso Starbucks kašel ) a říkejte tomu den.

Takže, tak nějak, získejte klasiku Pečené italské espresso, připravte ho autenticky a měli byste být v pořádku. V nouzi použijte jinou kávu, ale ujistěte se, že je velmi silná. Pro standardní recept na tiramisu budete potřebovat několik polévkových lžící.

Děkuji! Nějaké doporučení ohledně fazolí nebo směsi?
Platí stejné pravidlo jako pro víno: Použijte to, co pijete. A vážně, pokud nevyrábíte * šílené * množství tiramisu, budete používat jen velmi málo z jednoho balení kávy. Pro své espresso používám cokoli, co si vyberu (pokud se cítím bohatý, zkusím něco z mého místního pekáče, v maličkosti obvyklé podezřelé jako Illy nebo Lavazza, někdy dokonce pečené espresso Starbucks * kašel *) a říkám tomu den.
+1 za použití, co pijete, i když se mi v této aplikaci líbí praktičnost instantní kávy, jak je podrobně uvedeno v mé odpovědi. Důrazně doporučujeme upravit fazolový výběr do své odpovědi (z komentářů), protože byl součástí původní otázky.
+1 - rozhodně by se dalo říci, že směs / pečeně / metoda jsou druhořadé k „dobré kvalitě / chuti“ a „velmi silné“.
hoc_age
2015-12-16 08:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zvažte také použití silné přípravy instantní kávy nebo turecké kávy jako alternativy.

To umožní kuchařům v „nedostatečně vybavené“ kuchyni (řečeno pouze v žertu) !) k přípravě kávy tak silné přípravy, jak byste chtěli, při absenci nebo kávovaru na espresso. Pomůže také s problémem s teplotou; obvykle budete chtít, aby se připravená káva ochladila. Kromě kakaového prášku můžete také použít některý z kávových prášků jako poprašek / ozdobu.

Pokud jde o praženou úroveň, myslím, že toto je více osobní preference. Vaše možnosti jsou omezeny v komerčně dostupném instantním kávovém prášku, ale obloha je limitem u jiných přípravků. U tiramisu mám sklon upřednostňovat velmi tmavou pečeně (doporučuje se francouzská pečeně nebo italská pečeně jako @Stephie), kterou považuji za dobrý doplněk rumu, ale každá pečeně bude stačit. Na druhou stranu, trocha světlé kyselosti z lehce pražené americké kávy by pravděpodobně skvěle doplnila krémovost.

Částečně jsem viděl i kávový likér (např. Kahlua nebo Tia Maria).

Jednou jsem měl Tiramisu s lehkou kyselou kávou - ne příjemná vzpomínka. Zdůraznilo „kyselé“ tóny v mascarpone a chutnalo téměř „vypnuto“ nebo „kyselé mléko“.
Zajímavá diskuse o pečeně, děkuji!
Obecně připravuji velmi silnou směs arabiky ve francouzském tisku, abych držel krok s enormním počtem ladyfingerů. Příprava tolika espressa nebo turecké kávy je zdlouhavá.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...