Otázka:
Většina moka hrnců nefunguje na mém indukčním sporáku. Jak je mohu stále používat?
Loreno Heer
2015-01-28 05:53:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Většina moka hrnců nefunguje na mém indukčním sporáku. Jak je mohu stále používat? Dočasně používám kempingová kamna, ale vyžaduje to, abych si každou chvíli kupoval benzínové náplně. Existuje snadnější způsob?

Deset odpovědi:
fredley
2015-01-28 15:46:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ano, potřebujete pouze hrnec ze správných věcí. Indukční varné desky pracují pouze s magnetickými kovy. Pokud můžete na konvici na kávu nalepit magnet, bude to fungovat. Tradiční moka hrnce jsou vyrobeny z hliníku, a proto ne.

Mám jeden, který vypadá takto:

enter image description here

Rychlý vyhledávání na Amazonu by vám mělo najít to, co chcete, nebo se zeptejte v nejbližším velkém obchodě s nádobím - tamní poradci by vám měli být schopni ukázat, které z nich budou fungovat (většina bude mít v každém případě indikátory na krabici).

Také se musíte ujistit, že základna je dostatečně velká. U některých indukčních desek nemusí hrnec s malým průměrem fungovat. Prostě nezjistí banku a nezapne se. např. Bialetti Venus 2-cup se nedoporučuje pro indukční varné desky, ale verze 4 nebo 6 cup jsou.
Eric Platon
2015-02-07 05:17:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Můžete si koupit indukční adaptér.

Rychlé vyhledávání snadno zobrazí několik modelů.

Zřeknutí se odpovědnosti: Ještě jsem žádný nezkusil. Starší plyn tady.

Byli by o dost pomalejší. Protože musíte počkat, až se talíř zahřeje, pak odvádí teplo do hrnce. Plus by byl méně efektivní a spotřeboval více elektřiny. Ztrácí tedy hlavní výhody indukční varné desky.
S mojím moka potem používám indukční adaptér. Funguje to dobře. Ano, možná to přidá další minutu nebo dvě (ne opravdu víc než v mém případě) v závislosti na tloušťce adaptéru (v mém případě ~ 1 - 2 mm) a nastavení tepla (~ střední až střední).
John
2016-01-01 22:47:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nakupujte nerezové hrnce s magnetem! Pokud se to udrží, budou fungovat, pokud je základna dostatečně velká. Našel jsem větší neznačkový (v Goodwill!) S rozšířeným podstavcem, který perfektně funguje s mojí přenosnou indukční varnou deskou. Začněte s výkonem 1 500 W a poklesněte na 300, jakmile se kapalina začne objevovat v horní nádobě, pokles ještě nižší a nakonec vypnutý, aby nedocházelo ke konečnému nárůstu přehřáté páry.

Interesting! Welcome to Coffee SE.
Damian Bast
2016-01-27 18:25:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud chcete zůstat u hrnce a nechcete používat adaptér, můžete si také koupit jeden sporák, jako je tento:

single stove

Alespoň to používá můj otec. Je to také hezké, protože jej můžete umístit na kuchyňský stůl, abyste nemuseli vstávat, jakmile je káva připravena. (Nemluvě o tom, že se jedná o velmi užitečné zařízení pro udržování jídla / nápojů v teple a na stole).

Pedro Nascimento
2019-11-10 18:56:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Měl jsem stejný problém a našel jsem jednoduchý způsob, jak jej vyřešit: můžete mít hrnec nebo pánev, která skutečně funguje na varné desce, že? jednoduše položte tento prázdný přes varnou desku a pak moka hrnec uvnitř tohoto hrnce nebo pánve. Pro mě to funguje dosud:)

m.c. von s
2019-01-06 14:41:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dovolte mi, abych potvrdil velikost: používám šálek alessi 3 na přenosné indukční varné desce a používám na jednu trvalou - základna je asi 3 palce - funguje krásně. Právě jste vyzkoušeli jinou vestavěnou indukční varnou desku (whirlpool schott ceran) a nic. Vezměte si: - test magnetu je dobrý, aby ukázal potenciál být indukčním hrnecem - značka „indukce“ na základně předmětu (podobně jako tento moka hrnec) - ne všechny indukční varné desky jsou však vytvořeny stejně.

Při prohlížení příručky k této varné desce, která NENÍ funkční s hrncem, se neříká, jaká je „minimální“ velikost povrchu (např. „příliš malá“); vše, co říká, je, že pokud „věc nemá správné rozměry pro vaši indukční varnou desku, na displeji se zobrazí zpráva„ žádný hrnec “.

Kdo věděl, že se člověk musí zeptat na „minimální rozměry“ varné desky ??

m.c. von s
2019-01-08 21:34:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PS - právě jsme našli hack pro indukční varnou desku, která se nepodařilo spustit s jednou malou indukční varnou deskou - jak je uvedeno výše:

Použijte dvě, jak je znázorněno!

Je to náhoda, že jsou k dispozici dva z nich, ale myslím, že nasazení čehokoli indukčního ish s moka potem bude fungovat.

Nějaká spokojenost. Přinejmenším mohu znovu připravit kávu :)

two moka pots work where on this induction hob one gets the "no pot" alert

FarO
2019-11-15 17:03:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

CNC Kitchen vyřešil problém vložením železného kotouče do kotle.

Tímto způsobem dokázal připravit kávu i s mokou z plastu.

Cecile
2019-01-19 16:07:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Magnetický trik funguje, spodní část perkolátoru říká „indukce“, varná deska je zcela nová, ale nefunguje.

Bylo by to umístění do hrnce? Nebo by nádoba explodovala a / nebo dno shořelo?

Zoufale toužím po tom, aby vůně italské kávy znovu naplnila můj byt ...

To se jeví jako nezávislá otázka na rozdíl od odpovědi na OP.
Granuja
2020-09-05 03:31:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vložte do hrnce trochu vepřového masa. To to udělá!Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...