Otázka:
Jaký způsob přípravy poskytuje nejvíce kofeinu?
fredley
2015-01-28 16:34:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chci připravit co nejvíce kofeinovanou kávu. Jakou metodu bych měl použít k získání největšího obsahu kofeinu na litr?

Tři odpovědi:
Vogel612
2015-01-28 16:49:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

První věcí, kterou chcete udělat, je vybrat správné fazole a správné pražení.

Delší pražení odstraní z kofeinu část kofeinu, takže by se upřednostňovalo lehčí pražení. Dále byste měli zvolit fazole Robusta, protože jejich vlastní obsah kofeinu je vyšší než u fazolí arabica.

Dalším krokem je mletí. Čím menší mletí, tím snazší je extrahovat „materiál“ ze země. Důvodem je další povrchová plocha, kterou vystavujete.

Posledním krokem je pak extrakce. Čím déle vystavujete půdu vodě, tím více látek absorbujete. Extrakce má zhruba tři kroky:

  1. Extrakce kyselosti
  2. Extrakce sladkosti
  3. Extrakce hořkosti

Obvykle se pokusíte zastavit extrakci po druhém kroku, aby káva měla pěknou chuť. Do té doby je většina kofeinu již extrahována.

Pokud chcete dostat všech kofein ze země, musíte projít s extrahování hořkosti. Ale pro pitnou kávu pro všeobecné účely je rozhodně lepší po extrakci sladkosti přestat

Jaký způsob mám použít pro extrakci?
keithjgrant
2015-03-30 23:17:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Metoda Brew nedělá žádný rozdíl v obsahu kofeinu.

Kofein se obecně extrahuje z půdy velmi rychle ... stejně rychle nebo rychleji než kyseliny, takže většinu z toho budete mít v šálek bez ohledu na způsob vaření. Pokračující nadměrná extrakce kávy nepřinese žádný další kofein, přinejmenším ne v žádném významném měřítku. Určitě bych nevařil příliš extrahovanou kávu jen v naději na trochu navíc kofeinu. ( zdroj)

Tma pražení ovlivňuje obsah kofeinu svým způsobem, protože ovlivňuje váhu každého zrnka při jeho pražení. Pokud měříte hmotnostní základnu (jak byste měli), tmavé pečeně mají více kofeinu. I když budete měřit podle objemu (jak je častější), pak bude mít pečené pečivo více ( zdroj). Pokud tedy chcete více kofeinu, upřednostňujte tmavé pražené pečivo, ale dávejte pozor, abyste svou kávu měřili podle hmotnosti, nikoli podle objemu, pokud jste ve srovnání se světlou pražené.

Někteří lidé mluví o tom, zda má espresso nebo kapaná káva kofein. Problém je v tom, že nejde o srovnání mezi jablky. Šálek kávy obsahuje více kofeinu než dávka espressa ... ale samozřejmě ano, je to osm tekutých uncí kávy ve srovnání s jednou uncí espresa. A pokud byste měli srovnávat stejné objemy, espresso má mnohem více ... protože používá asi osm gramů zrn za unci, kde je kapaná káva kolem dva a půl.

Což, oklikou , jde k věci: to nejlepší, co můžete udělat, pokud chcete více kofeinu, je připravit ho silnější, a to pomocí jakékoli metody. A tím myslím více důvodů.

@fredley se ptá, kterou konkrétní metodu použít (espresso, pour-over, aeropress atd.), Nikoli kritéria pro určení, kterou metodu použít.
@Zippy - jo, ve své odpovědi jsem nebyl příliš přímý. Upravil jsem, abych byl trochu jasnější.
Lamorak
2015-04-13 16:31:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Řekl bych, že použití džezve k vaření turecké kávy má potenciál přinést velmi silně kofeinovanou kávu. Fazole se rozemele na prášek, což vede k velmi intenzivní extrakci a obvykle se několikrát vaří.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...