Otázka:
Používáte aeropress s Maxwell House?
user1093
2015-07-24 00:53:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mohu použít AeroPress k vaření Maxwell House? Vypadá to, že většina lidí tady pije fantastickou kávu, ale neprodávají ji tam, odkud jsem. Zeptal jsem se paní v obchodě, jestli má sumatranské fazole, a ona na mě vtipně pohlédla.

Hledal jsem, ale nevidím nikoho, kdo to zkusil. Myslíte si, že to bude fungovat?

Dobrý den, vítejte na [coffee.se]! Trochu jsem "vyčistil" vaši otázku, aby se vešel do našeho formátu a slušnosti zde v [se]. :) Více informací naleznete v [nápovědě] nebo na [prohlídce] (http://coffee.stackexchange.com/tour). To znamená, že se mi opravdu líbí myšlenka na dobré vaření piva s fazolemi pro chodce ... možná to zkusím i sám!
Dva odpovědi:
hoc_age
2015-07-24 19:29:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ano, samozřejmě! Jak říká „fantastická“ kávová společnost Counter Culture: Any Coffee, Any Brew . Dokonce i věci, které nejsou ve skutečnosti káva (ječmen, čaj, bylinky atd.), Se dají vařit jako káva v AeroPressu nebo jiném zařízení na přípravu kávy.

Pokud ale vaše oblíbená káva není vaší preferencí (nebo není praktická, není k dispozici nebo cokoli jiného), zkuste něco jiného. A proč ne kulturní základ, jako je Maxwell House (nebo Folgers nebo Nescafé nebo Eight O'Clock nebo Café du Monde nebo ...)?

Ve skutečnosti by taková káva na velkém trhu mohla být přínos z ošetření AeroPress. Například některé z těchto směsí obsahují významnou část fazolí Robusta , což je tradiční složka mnoha směsí (včetně některých italských směsí espressa). Robusta může mít v AeroPressu některé výhody. Robusta produkuje více crema v espressu a může být způsob, jak získat více crema od AeroPress. Robusta má také o něco více kofeinu než Arabica , takže můžete hledat něco jiného. Vzhledem k tomu, že AeroPress (obvykle) naplňuje méně času než kapání, můžete snížit trochu hořkosti někdy přítomné v kávách na masovém trhu (bez ohledu na make-up fazolí).

Může však nastat několik problémů. Za prvé, výchozí mletí předemleté ​​kávy, jako je Maxwell House, je spíše kurz pro AeroPress. Můžete zkusit znovu namlít kávu, aby byla o něco jemnější, ale obecně se to nedoporučuje, protože může ucpat mlýnky (více o tom najdete v Home-Barista a Bunn ). Zadruhé, pokud jsou v kávě jiné „látky“ (např. „Folgers Crystals“ nebo jiné přísady), nemusí se to v AeroPressu chovat stejným způsobem jako v případě kapání.

Ale zkuste to! V nejlepším případě si můžete kávu z masového trhu vychutnat ještě více, než byste čekali. V nejhorším případě máte málo peněz, ale máte zábavný příběh a pořádný rozruch s kofeinem.

Použití obrácené metody Aeropress může trochu pomoci při potřebě jemnějšího mletí.
FWIW, používám Bustelo v Aeropressu a dopadá to skvěle. Takže je to také.
jakerandell
2015-09-16 17:12:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

I když je rozhodně možné vařit dům Maxwell House, nepochybně uvidíte obrovské zlepšení použitím lepších fazolí.

Na interwebech je spousta skvělých míst, kde můžete načíst kvalitní fazole. Home Barista má pro začátek skvělý (rozhodně ne úplný) seznam oblíbených položek v komunitě.

Většina z této odpovědi se nepoužívá k podpoře odpovědi na položenou otázku.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...